e.guardo Smart Defender

 • VeriTech Smart Defender

e.guardo Smart Defender, VeriTenik Mühendisleri tarafından geliştirilmiş, %100 yerli bir yazılımdır.

Genel olarak, servislerin olay günlüklerini anlık olarak izleyerek, bunlara karşı güvenlik duvarı üzerinde otomatik kurallar oluşturur ve bu sayede saldırganların sisteminize sızmasını engeller.

Ancak e.guardo sadece olay günlüklerine bağlı kalarak çalışmamaktadır. Sistemdeki birçok farklı göstergeyi de aynı anda takip ederek ve bunları olay günlüklerindeki kayıtlarla birleştirerek çok daha doğru sonuçlar üretir. Özellikle Heuristic tanıma sistemi, sunucularınıza saldırı yapılmadan önce ağ üzerindeki kötü niyetli trafiği algılayarak saldırıları başlamadan önler. Heuristic algılama ve koruma sistemi Profesyonel sürümde bulunan gelişmiş özelliklerden sadece birisidir.

Saldırganları dinamik olarak tespit etmenin yanında, global kara liste uygulamasını kullanarak, dünyanın her bölümünden gelen saldırgan bilgilerini birleştirir ve bir çok saldırganı daha saldırıyı denemeden güvenlik duvarı üzerinde durdurur.

Saldırıları güvenlik duvarı üzerinde durdurmanın çok önemli avantajları vardır. Özellikle, DDOS & Brute Force saldırıları esnasında, sistem kaynakları hiçbir şekilde harcanmadan, direkt olarak güvenlik duvarı üzerinden saldırgan bağlantısı kesilir.

e.guardo Smart Defender, Microsoft Internet Information Services (IIS) üzerinde, UrlScan 3.1 ile entegre olarak benzersiz bir denetleme yapar. Adres çubuğu üzerinden gelen saldırıların hemen hemen tamamını engeller. UrlScan konfigürasyonu ile SQL Injection dâhil yüzlerce farklı koruma seçeneği ayarlanabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.eguardo.com adresini ziyaret ediniz.

e.guardo Smart Defender ile SMTP sunucunuz üzerinden e-posta göndermeye çalışan kötü niyetli kullanıcıların tespit edilmesi de mümkündür. Relay özelliğini kapattığınızda SMTP sunucunuza yapılan saldırı amaçlı bağlantıları e.guardo ile rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

e.guardo Smart Defender ile sağlanan en önemli özelliklerden birisi de, özel uygulama desteğidir. Kurulum esnasında “Developer” klasörünün içindeki yazılım kütüphanesini kullanarak, tüm özel yazılımlarınızı e.guardo ile koruyabilirsiniz. Üstelik sadece 5 satır kodlama ile bu güvenlik önlemini alabilirsiniz.

e.guardo: RDP, FTP, SMTP, MS SQLServer, Exchange, OWA, Sharepoint gibi bir çok network servisinizi saldırganlardan ve bilgi hırsızlığından korur.
Microsoft. Net tabanlı tüm diller (C#, VB.Net, J#, F#, C++ vb.), Java, PHP, Klasik ASP ve daha birçok dil ile gerekli entegrasyonu sağlayabilirsiniz.
e.guardo hakkında daha detaylı bilgi almak için www.eguardo.com adresini ziyaret edin. 69$ ‘dan başlayan fiyatlarla sizde bilgisayarınızı network üzerinden gelen saldırılara karşı koruyun..

e.guardo koruma kalkanı

 • Remote Desktop (RDP) atakları
 • Microsoft FTP Server atakları
 • Internet Information Service atakları
 • MSSQL Server atakları
 • SMTP atakları
 • Microsoft Exchange Oulook Web Access (OWA) atakları
 • Microsoft Sharepoint Portal atakları
 • Microsoft CRM atakları
 • Microsoft Lync Server atakları
 • Tanımlamış olduğunuz özel uygulama için API üzerinden atak koruması
 • ve Free XML Black List API ile diğer tüm uygulamalar

e.guardo başka bir güvenlik duvarı değildir!

e.guardo Windows Güvenlik Duvarı uygulamasını genişleten, standart özelliklerin dışında zorlamalara karşı da kalkan oluşturan bir sistemdir.